Wszystko co warto wiedzieć o sklepach internetowych

Artykuły spożywcze Ogólne

Opakowania doypack w sprzedaży wysyłkowej

Rola opakowań w sprzedaży wysyłkowej

Sprzedaż wysyłkowa nikogo dziś nie dziwi. Stała się tak samo powszechna, jak kupowanie w sklepach stacjonarnych. Towar jednak musi przebyć dodatkową drogę do odbiorcy. Często ma to miejsce w niesprzyjających okolicznościach. W tym kontekście wybór odpowiedniego opakowania produktu nabiera znaczenia. Uniwersalnym wyborem są opakowania doypack. Wyróżniają się spośród innych jako innowacyjne i praktyczne.

Opakowania typu doypack są elastycznymi workami, które mogą stać pionowo dzięki swojej płaskiej podstawie. Co prawda ta ostatnia cecha nie ma szczególnego zastosowania w wysyłce. Jednak sama wszechstronność doypack sprawia, że jest idealny do pakowania szerokiej gamy produktów. Doypack ze struną bądź korkiem sprawdza się przy żywności czy kosmetykach. Taka uniwersalność daje duże możliwości dla producentów oraz dystrybutorów. Nie ma konieczności stosowania ciężkich butelek czy delikatnych kartoników. Ogranicza się w ten sposób możliwość uszkodzeń w czasie dostawy.

Trwałe i atrakcyjne logistycznie opakowania doypack

Jedną z głównych zalet opakowań doypack jest ich wytrzymałość. Powstają z trwałych folii laminowanych, a przez to zapewniają doskonałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Zawartość jest chroniona przed wilgocią oraz światłem. Dla sprzedawców wysyłkowych, to oznacza mniejsze ryzyko uszkodzeń produktu w transporcie. Koszty zwrotów i wymian, to bardzo istotny koszt w branży e-commerce. Woreczki doypack pomagają w ich redukcji.

Przestrzeń w sprzedaży wysyłkowej jest cenna. Chodzi tutaj zarówno o powierzchnię magazynową, a także miejsce w przesyłkach do klientów. Worki doypack są lekkie, a także zajmują mniej miejsca niż tradycyjne kartony. Ich elastyczność pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni w magazynach i podczas transportu. To przyczynia się do redukowania kolejnych kosztów. Trzeba też wspomnieć o samym procesie pakowania. Omawiane opakowania się łatwe w użyciu, dlatego czas przygotowywania przesyłki spada.

Producenci dawno już docenili opakowanie typu doypack pod względem reklamowym. Oferują one bowiem doskonałą płaszczyznę do drukowania. Dzięki temu zwyczajne opakowanie może zamienić się w atrakcyjne miejsce do umieszczenia grafiki czy innych informacji. W świecie e-commerce pierwsze wrażenie jest często tworzone przez opakowanie. W związku z tym doypack staje się narzędziem marketingowym, które może wyróżnić markę.

Nie tylko folia czyli słów kilka w ekologii

Opakowania doypack są lżejsze niż tradycyjne pudełka. To przekłada się na mniejsze emisje CO2 podczas transportu. Rozwój technologii sprawia również, że coraz więcej worków doypack w pełni nadaje się do recyklingu. Nowym trendem jest doypack bio, który ulega biodegradacji. Każdy odpowiedzialny producent worków foliowych dąży do wprowadzania rozwiązań proekologicznych.

Możesz również polubić